Zahraniční motokrosové novinky

V Itálii vyhrál Philippaerts, Cairoli "až" čtvrtý

28.02.2011 08:07

Antonio Cairoli zaznamenal na prvním závodě Mistrovsví Itálie 2011 v Ponte a Egole svůj letošní evropský motokrosový debut, ale Cairoliádajako v loňské sezóněse nekonala. Antonio Cairoli sice vyhrál kvalifikační trénink, když svým časem na kolo nadělil Davidu Philippaertsovi 1,7 vteřiny, ale to bylo vše. V první jízdě dominoval David Philippaerts, když nadělil druhému Cairolimu necelou půl minutu. Třetí v první jízdě skončil Kevin Strijbos. V druhé jízdě skončil David Philippaerts až třetí, ale ztratil 10 vteřin na vítěze jízdy, kým nebyl nikdo jiný než Davidův týmový kolega Steven Frossard, a Antonio Cairoli dojel za avidem Philippaertsem na čtvrtém místě. Pořadí závodu tak bylo: 1. Philippaerts - 200 b., 2. Frossard - 180 b., 3. Strijbos - 180 b., 4. Cairoli - 165 b., což je i průběžné pořadí ltošního Mistrovství Itálie.

>>

Ve Francii vyhrál Steve Ramon

27.02.2011 18:23

Paralelně s prvním závodem mezinárodního motokrosového Mistrovství Itálie se jel ve francouzském Lacapelle Marival závod , kde se objevilo několik jmen často vídaných v Mistrovství Světa. Vítězem závodu se stal Steve Ramon (6.-3.-1.), druhý skončil Tommy Searle (3.-5.-2.)a třetí stál na stupních vítězů Clement Desalle (1.-2.-x). Hodně se mluví i o pádu a ztrátě koncentrace Shauna Simpsona, který si při tomto závodu naštěstí nepřivodil zranění, ale konečné deváté místo není výsledek, kterým by se mohl chlubit.

>>

Xavier Boog má zlomenou nohu

25.02.2011 17:34

Jak již každým okem se i letos podařilo nějakému jezdci Mistrovství světa říd MX1 a MX2 zranit na závodech ještě před startem samotného Mistroství Světa. Xavier Boog, který loni skončil v MX1 na celkovém sedmém místě a byl nejlepším nováčkem ve třídě MX1, upadl v sobotní kvalifikaci na závod ve Valenci. Následný rentgen zjistil, že má Xavier trhlinu v levé holenní kosti. Momentálně se mluví o týdnech rekonvalescence pro Xaviera, takže je zde reálná šance, že by mohl start Mistrovství Světa MX1 stihnout.

zdroj: motocrossplanet.com

>>

Ken Roczen sedmý na AMA SX v San Diegu

22.02.2011 15:13

Ken Roczen po čtrnáctidenní pauze opět závodil na KTM 250 SXS-F. Ken Roczen měl v průběhu celého dne výborné výsledky a dokonce vyhrál své semifinále. Ve finále se špatným startem dostal až na chvost dvacetičlenného jezdeckého pole a nakonec skončil sedmý  v cíli o jedno místo za vedoucím mužem průběžného pořadí západních Supercross Lites. Nyní má Ken Roczen před sebou ještě superkrosový závod v Daytoně a pak se Ken přesouvá zpět do Evropy, kde 10. dubna pojede svůj první letošní závod na Evropském kontinetě v Bulharském Sevlievu u příležitosti MX1 a MX2 GP Bulharska.

>>

Desalle a Tonus vyhráli ve Valenci

21.02.2011 12:30
  Ve francouzské Valenci se jel již několikátým rokem předsezónní mezinárodní závod s účastí jezdců Mistrovsví Světa. Systém závodu je stanoven tak, že třídy MX1 a MX2 jedou dvě závodní jízdy zvlášť a po té se z každé třídy vybere šest nejlepších a jedou třetí jízdu dohromady a bodování v třetí jízdě probíhá bez rozdílu tříd. Ve třídě MX1 vyhrál Belgičan Clement Desalle na Suzuki (1.-1.-3.). Na druhém místě mezi MX1 skončil Steven Frossard (8.-2.-1.), který tak doplnil úspěšný víkend pro tým Monster Energy Rinaldi Yamaha, kerý získal v Mantově prvenství jak ve třídě MX1, tak ve třídě MX2. Třetí mezi MX1 skončil Sebastien Pourcel (5.-3.-2.). Ve třídě MX2 skončil na prvním místě Švýcar Arnaud Tonus (1.-3.-4.), který tak získal řetí víznamné prvenství o tomto víkendu pro Yamahu, jelikož v této sezóně je Arnaud týmovým kolegou Zacha Osborna v týmu Bike-it Cosworth Yamaha. Na druhém místě v MX2 skončil domácí Nicolas Aubin (2.-1.-17.) na KTM. Třetí ve výsledkové listině v MX2 je Lotyš Matiss Karro (5.-6.-5.)jedoucí letos na Hondě.
>>

Paulin a Philippaerts dominovali v Mantově

20.02.2011 19:13
Oba jezdci továrního týmu Monster Energy Rinaldi Yamaha ovládli ve v Mantově třídu Mx1 i MX2, ačkoliv se jedou v závodě tři jízdy, kdy jedou obě třídy pospolu, tak v konečném součtování jsou vyhlašovány i zvlášť. Ve třídě MX1 vyhrál v Mantově David Philippaerts, který získal 75 bodů (tzn. 1.-1.-1.). Nutno říci, že z jeho vážných konkurentů v boji o titul v Mistrovství Světa MX1 zde mnoho jezdců nebylo, jelikož se ve stejnou dobu jel závod v Italské Valenci a někteří jezdci ještě ani v Evropě nejsou. Druhý skončil v MX1 Tanel Leok (2.-2.-2.), který si tak odbyl premiéru na tovární TM. Třetí skončil Anthony Boissiere (4.-3.-4.), který potvrdil, že dobré výsledky je schopen zajet i na Yamaze. Ve třídě MX2 zvítězil Gauthier Paulin - týmový kolega Davida Philippaertse - se ziskem sedmdesátipěti bodů a potvrzuje tak fakt, že na italské půdě se mu daří (2. místo GP Itálie 2010; od loňského Italského titulu jej připavilo zranění ). Druhý v MX2 skončil Jose Anonio Butron Oliva, který letos premiérově pojede na KTM z týmu Silver Action. Třetí místo mezi MX2 obsadil finský jezdec Harri Kullas na Yamaze.
>>

Startovní listina MX1 a MX2 GP Bulharska 2011

15.02.2011 16:57

FIM již pustila do světa startovní listinu na první závod Mistrovství Světa tříd MX1 a MX2 v sezóně 2011, který se pojede 9.-10. dubna v bulharském Sevlievu. Kdo pravidelné sleduje tento web a nebo podrubriku Týmy Mistrovství Světa v rubrice Světový motokros, tak není zaskočen, jelikož informace až na pár týmů jsou shodné ačkoliv pár překvapení u menších týmů, které nemají velkou mediální pozornost, se ve startovní listině najde. Ivo Steinbergs odešel z týmu Latvia Elksni Honda a přešel do týmu s americkou základnou IST T.I.S.C.O. racing, kde bude jezdit v MX1 na Kawasaki. Jeho týmovým kolegou bude Američan Mike Thacker, který pojede v MX2. Zmiňovaný tým Latvia Elksni Honda bude mít v MX1 zastoupení v podobě Augustse Justse a v MX2 za něj pojede moldavský jezdec Mihail Cociu. Takovou přehlédnutou zajímavostí je to, že v týmu STURM racing doplní Švéda Rickarda Sandberga v MX1 Brazilec Antonio Jorge Balbi Jr. Mathiase Walknera postihl zánik týmu Hilinger racing, ovšem v nové sezóně pojede v MX1 na KTM za tým BGR společně s Marcem Maddim, který pojede v MX2. Zajímavostí je i to, že by tým Honda World motocross pojede v MX2 Brazilec Swian Zanoni Coelho Gomez. Z těhto postřehů vyplývá to, že jezdecké obsazení v Misrovství Světa MX1 a MX2 bude hodně pestré - 3xUSA (Osborne, Lieb, Thacker), 2xBRA (Balbi, Gomez), 1xZIM (Mitchell).

>>

Verhoeven a Van Wezel vyhráli v Lommelu

13.02.2011 18:28

Zmiňovaná účast předních jezdců Mistrovství Světa na mezinárodním závodě v Lommelu se nakonec nekonala a první místo si z belgického písku odvezli Nizozemci. Ve třídě MX1/MX3 získal padesát bodů Bas Verhoeven, druhý skončil ůčastník Mistrovství světa MX1 za tým Nestaan JM racing KTM - Belgičan Yentel Martens (2.-2.), a třetí (opět Nizozemec) Herjan Brakke (3.-3.), který zde reprezentoval barvy týmu Van Beers Yamaha, se kterým bude letos jezdit i v Mistrovství Světa MX1. Ve třídě MX2 vyhrál Nizozemec Michael Van Wezel (6.-1.). Druhý se stejným bodovým přídělem, ale horším výsledkem v druhé jízdě, skončil Francouz Jordi Tixier (3.-3.), který letos jede i Mistrovství světa MX2 za tým Nestaan JM racing KTM. Třetí v MX2 skončil Belgičan Kevin Fors (4.-4.). Jediný český jezdec, který měl údajně být na startu, - Radomír Harbich -  není ve výsledcích uveden, takže je možné, že se nakonec závodu nezúčastnil.

>>

Ken Roczen skončil na AMA SX v Houstonu na 350 SX-F sedmý

13.02.2011 13:55
Hitem posledních dní v mezinárodní motokrosové sféře je účast Kena Roczena ve třídě Supercross (tj. do 450 ccm čtyřtakt) na superkrosových AMA v Houstonu. Ken Roczen skončil v závodě na sedmém místě, když za ním skončili jezdci jako Ivan Tedesco(v minulosti reprezentoval USA na MXoN), Mike Alessi (na GP USA 2010 velký soupeř Antonia Cairoliho v první jízdě), Bret Metcalfe (pravidelný člen australského týmu na MXoN), Kevin Windham a i odstoupivší James "Bubba" Stewart. Ken Roczen opět o týden později usedne zpět na KTM 250 SXS-F, jelikož pokračuje západní seriál třídy Supercross Lites v San Diegu.
>>

Antti Pyrhönen se vrací do MS MX3

13.02.2011 11:19
Po roční přestávce způsobené zraněním na Motokrosu Národů 2009, kdy se po startu dostal do kolize s Antoniem Cairolim, se vrací finský závodník Antti Pyrhönen zpátky do Mistrovství Světa MX3. Antti Pyrhönen bude navazovat na třetí místo v MX3 ze sezóny 2009, kdy byly úspěšnější jen Pierre-Alexandre Renet a Alex Salvini. Týmovým kolegou Anttiho Pyrhönena bude Chilan Alejandro Noemi, který v sezóně 2010 dělal sparring partnera Carlosi Campanovi v týmu Andalusia Yamaha.

zdroj: motocrossmx1.com