České motokrosové novinky

Smitka 22., Michek 23. na prvním mistráku v Itálii

27.02.2011 18:53

První závod motokrosového mezinárodního misrovství Itálie se konal 27. února u města Ponte a Egola. Letos se v Itálii závodí o tisíce Euro, ale systém závodů byl změněn, takže 16 kvalifikovaných jezdců z třídy MX1a 16 z MX2 a 8 z jízd poslední šance jsou spojeni do jedné třídy pod názvem Elite, ale bodováno je v obou jízdách všech čtyřicet jezdců (vítěz získá 120 bodů, druhý 100, třetí 80, 65,60,... ,40,34,32,30,...,26,25,...1). Nejlepším českým jezdcem byl na prvním závodě Italského mistrovství Petr Smitka, který skončil 22. (29.-19.) (8. nejlepší jezdec jedoucí na 250-4T). Martin Michek skončil na 23. místě (26.-22.). Jiří Čepelák skončil celkově na 30. místě (27.-29.). Michal Kadleček skončil v první jízdě na 17. místě, ale druhou jízdu nedokončil, akže v celkovém pořadí skončil na 32. místě.

>>

Smitka a Michek nejlepší Češi v kvalifikacích na první italský závod

27.02.2011 12:41

První italský závod již má za sebou kvalifikace říd MX1 a MX2 a v obou vyhrái jezdci sedlající KTM. V MX1 vyhrál Antonio Cairoli a ve třídě MX2 při absenci Kena Roczena připadlo vítězství v kvalifikaci Jeffreyemu Herlingsovi. Na 14. místě v kvalifikaci MX2 skončil Petr Smitka a 15. v kvalifikaci MX1 skončil Martin Michek a oba tak postoupily přímo do závodu. V závodu poslední šance si postup do závodu vyjeli Jiří Čepelák a Michal Kadleček. Postavení na startu dvou jízd spojených tříd (MX1+MX2) tak bude: 1. Herlings, 2. Cairoli, 3. Paulin, .. 27. Smitka, 30. Michek, 38. Kadleček, 39. Čepelák. Kvalifikací z českých jezdců neprošli Marek Sukup, František Smola a Petr Bartoš.

>>

Deset Čechů pojede o velké peníze v Itálii

25.02.2011 17:54
Již se na internetu objevila startovní listina prvního závodu Mezinárodního Mistrovství Itálie 2011, který se pojede 27. února v Ponta a Egola. Velké odměny pro vítěze přilákaly hodně kvalitních jezdců a hned deset českých jezdců se objevý v hlavních třídách - 8 v MX1 a 2 v MX2. Ve třídě MX1 se představí s číslem 44 Martin Žerava na Suzuki, s číslem 51 Jiří Čepelák na Yamaze, s číslem 67 Petr Michalec na Hondě, s číslem 70 Petr Bartoš na KTM, s číslem 101 Michal Kadleček na Husabergu, s číslem 134 Filip Neugebauer na Kawasaki, s číslem 201 František Smola na Suzuki a s číslem 232 Martin Michek na KTM. Českou republiku bude v italských MX2 reprezentovat s číslem 102 Petr Smitka na TM a s číslem 123 Marek Sukup na Kawasaki. Mezi největší aspiranty na titul v obou třídách budou patřit jezdci továrního týmu KTM (MX1 - Cairoli, Nagl; MX2 - Herlings, van Horebeek) a továrního týmu Yamahy (MX1 - Philippaerts, Frossard; MX2 - Paulin).
>>
1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Reportáže ze závodů MMČR

MMČR družstev Přerov 2010

20.12.2010 14:34

První jízda (MX1+MX2) začala holeshotem Oswalda Reidsingera (J.H. racing). Cílem prvního kola ovšem projel na prvním místě Kornel Nemeth (LR I). Neméth ale zachyboval a na první pozici se dostal Martin Žerava (MoToman), který zde vydržel jen do pátého kola a pak si jel Kornel Neméth svůj sólo závod. Z jízdy odstoupil  Petr Smitka. V závěru se ještě odehrával souboj o třetí pozici, kterou nakonec získal Manuel Obermair. Pořadí v cíli: 1. Németh (LR Cosmetic – ADOS KTM team I), 2. Žerava (Motoman Team), 3. Obermair (Motosport Chýnov v AČR), 4. Reisinger (J.H.Racing team), 5. Baudrexl (Osička MX Team), 6. Staufer (J.H. Racing team), 7. Rauchenecker (Motosport Chýnov v AČR), 8.Kadleček (Bonver M.C.F.cz TM Racing). Pořadí týmů: 1. JH racing & Motorsport Chýnov - 10 b., 3. LR Cosmetic – ADOS KTM team I - 12 b.

Druhá jízda (MX2+OPEN) začala neekaným holshotem Michala Votroubka (MMT Vysoké Mýto), ale v druhém kole jej předjel Martin Michek (Bonver M.C.F.cz TM Racing). Martin Michek sice ve třetím kole přepustil první místo Tomáši Šimkovi (LR Cosmetic – ADOS KTM team I), ale o kolo později si první místo vzal Michek zpět. Boj o první místo pak zdánlivě až do 16. kola utichl, ale pak se začal výrazně přibližovat Čepelák. V cíli nakonec byl první Michek o dvě desetiny před Čepelákem. Pořadí v cíli: 1. Michek (Bonver M.C.F. cz TM Racing), 2. Čepelák (Osička MX Team), 3. Walkner (J.H. Racing Team), 4. Votroubek (MMT Vysoké Mýto), 5.Rauchenecker (Motosport Chýnov v AČR), 6.Staufer (J.H.Racing Team), 7. Zaremba (LR Cosmetic – ADOS KTM team I), 8. Reitbauer (Motosport Chýnov v AČR). Pořadí týmů po druhé jízdě: 1. J.H.Racing Team –  20 b., 2. Motoport Chýnov v AČR - 24 b., 3. LR Cosmetic – ADOS KTM team I - 30 b.

Třetí jízda (OPEN+MX1) měla po první zatáčce ve vedení Jana Zarembu, ale cílem prvního kola už projížděl na prvním místě Martin Žerava, druhý byl Dennis Baudrexl a třetí Martin Michek. Šest kol před cílem se opakovala situace z první jízdy, když se na první místo (před Martina Žeravu) dostal Kornel Nemeth. Pořadí v cíli: 1. Németh (LR Cosmetic – ADOS KTM team I), 2. Žerava (Motoman Team), 3. Walkner (J.H.Racing Team – Eurotransport), 4. Baudrexl (Osička MX Team), 5. Čepelák (Osička MX Team), 6. Michek (Bonver M.C.F. cz (tm) Racing ), 7. Bartoš (Orion Litomyšl- RS Petrol Team), 8. Reisinger (J.H.Racong Team – Eurotransport). Pořadí týmů: 1. J.H.Racing Team – Eurotransport - 23 b., 2. Osička MX Team - 26 b., 3. LR Cosmetic – ADOS KTM team I - 28 b.