České motokrosové novinky

Smitka 22., Michek 23. na prvním mistráku v Itálii

27.02.2011 18:53

První závod motokrosového mezinárodního misrovství Itálie se konal 27. února u města Ponte a Egola. Letos se v Itálii závodí o tisíce Euro, ale systém závodů byl změněn, takže 16 kvalifikovaných jezdců z třídy MX1a 16 z MX2 a 8 z jízd poslední šance jsou spojeni do jedné třídy pod názvem Elite, ale bodováno je v obou jízdách všech čtyřicet jezdců (vítěz získá 120 bodů, druhý 100, třetí 80, 65,60,... ,40,34,32,30,...,26,25,...1). Nejlepším českým jezdcem byl na prvním závodě Italského mistrovství Petr Smitka, který skončil 22. (29.-19.) (8. nejlepší jezdec jedoucí na 250-4T). Martin Michek skončil na 23. místě (26.-22.). Jiří Čepelák skončil celkově na 30. místě (27.-29.). Michal Kadleček skončil v první jízdě na 17. místě, ale druhou jízdu nedokončil, akže v celkovém pořadí skončil na 32. místě.

>>

Smitka a Michek nejlepší Češi v kvalifikacích na první italský závod

27.02.2011 12:41

První italský závod již má za sebou kvalifikace říd MX1 a MX2 a v obou vyhrái jezdci sedlající KTM. V MX1 vyhrál Antonio Cairoli a ve třídě MX2 při absenci Kena Roczena připadlo vítězství v kvalifikaci Jeffreyemu Herlingsovi. Na 14. místě v kvalifikaci MX2 skončil Petr Smitka a 15. v kvalifikaci MX1 skončil Martin Michek a oba tak postoupily přímo do závodu. V závodu poslední šance si postup do závodu vyjeli Jiří Čepelák a Michal Kadleček. Postavení na startu dvou jízd spojených tříd (MX1+MX2) tak bude: 1. Herlings, 2. Cairoli, 3. Paulin, .. 27. Smitka, 30. Michek, 38. Kadleček, 39. Čepelák. Kvalifikací z českých jezdců neprošli Marek Sukup, František Smola a Petr Bartoš.

>>

Deset Čechů pojede o velké peníze v Itálii

25.02.2011 17:54
Již se na internetu objevila startovní listina prvního závodu Mezinárodního Mistrovství Itálie 2011, který se pojede 27. února v Ponta a Egola. Velké odměny pro vítěze přilákaly hodně kvalitních jezdců a hned deset českých jezdců se objevý v hlavních třídách - 8 v MX1 a 2 v MX2. Ve třídě MX1 se představí s číslem 44 Martin Žerava na Suzuki, s číslem 51 Jiří Čepelák na Yamaze, s číslem 67 Petr Michalec na Hondě, s číslem 70 Petr Bartoš na KTM, s číslem 101 Michal Kadleček na Husabergu, s číslem 134 Filip Neugebauer na Kawasaki, s číslem 201 František Smola na Suzuki a s číslem 232 Martin Michek na KTM. Českou republiku bude v italských MX2 reprezentovat s číslem 102 Petr Smitka na TM a s číslem 123 Marek Sukup na Kawasaki. Mezi největší aspiranty na titul v obou třídách budou patřit jezdci továrního týmu KTM (MX1 - Cairoli, Nagl; MX2 - Herlings, van Horebeek) a továrního týmu Yamahy (MX1 - Philippaerts, Frossard; MX2 - Paulin).
>>
1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Reportáže ze závodů MMČR

Reportáž MMČR Pacov 2010

21.04.2010 10:42

Kvalifikace ve třídě MX2 naznačila, že čeští jezdci budou mít v závodě velkou konkerenci. První místo obsadil Josef Kulhavý, druhý skončil Marek Sukup, třetí Francouz Florent Richier, čtvrtý Rakušan Philipp Ringhofer a pátým místem překvapil Jaromír Romančík. Ve třídě MX3-OPEN vyhrál kvalifikaci Martin Michek, druhý skončil Maďar Kornél Németh a třetí úřadující Mistr ČR Jiří Čepelák.

Po stratu první jízdy třídy MX2 se Josef Kulhavý a Marek Sukup propadly za první desítku, když nejlepší str předvedli Florent Richier a Philipp Ringhofer. Krátce se dostal do vedení František Smola, ale vydržel tam jen 3 kola, kdy se před něj opět dostal Florent Richier a dojel si pro vítězství. Druhé místo nakonec po velkém dotahování urval Josef Kulhavý, třetí pak dojel Philipp Ringhofer. Za stupni vítězů dojeli čtvrtý Marco Maddi, pátý Marek Sukup, šestý Jaromír Romančík, sedmý David Kosmák a osmý František Smola, který objíždí závody s bolavou nohou. Příjemně překvapil na 125 jedoucí Václav Kovář, který dojel těsně bod body na 25. místě, další jezdec na 125 2 - Lukáš Komprda dojel 21.
   Na začátku první jízdy třídy MX3-OPEN si dojel pro holeshot Martin Michek a to bylo vše pro co si dojel, jelikož už na čáře označující holeshot začla jeho TM vadnout jak tulipán na sahaře. Na čelo startovního pole se tak dostal Kornel Németh a za pár kol si z této jízdy udělal sólo. Za nemethem jelo dou Žerava-Zaremba. Zezadu se začal ovšem přibližovat Jiří Čepelák. Vše nakonec vyvrcholilo úžasným finišem, kdy Čepelák nakonec dojel o dvě setiny druhý. Další pořadí bylo čtvrtý Petr Bartoš, pátý Jan zaremba, šestý David Čadek, sedmý Jan Brabec, osmý Oswald Reisinger.

Druhá jizda MX2 začala pod taktovkou Marka Sukupa, který si před druhým jedoucím Marcem Maddim vytvořil slušný náskok. Ovšem tento náskok Markovi nevydržel do konce a 10 minut před koncem jej Marco Maddi předjel a vyhrál tak nejen tuto jízdu, ale i závod v Pacově. Třetí v této jízdě i v závodě skončil Philipp Ringhofer, čtvrtý v cíli Florent Richier skončil v Pacově na druhém místě. Další pořadí v cíli bylo pátý Josef Kulhavý, šestý František Smola, sedmý Estonec Indrek Magi, osmý Tomáš Šimko.
   Druhá jízda MX3 začala stejně jako ta první, tzn. holeshot bral Michek, ale s tím rozdílem, že jeho motocykl (ten samý, co nechtěl v první jízdě spolupracovat víc jak jednu zatáčku) nyní vydržel 3 kola a opět bez známek nějaké mechanické poruchy se odebral opět do věčných lovišť... V tu chvíli se na první místo dostal Kornel Németh a dojel si sólově dojel pro vítězství v jízdě i v závodě. Druhý v jízdě i v závodě dojel Matin Žerava a třetí skončil v jízdě i v závodě Jiří Čepelák. Po soubojích se nakonec v cíli jízdy utvořilo pořadí - čtvrtý Jan zaremba, pátý Manuel Obermair, šestý David Čadek, sedmý Oswald Reisinger, osmý Petr Michalec.