České motokrosové novinky

Smitka 22., Michek 23. na prvním mistráku v Itálii

27.02.2011 18:53

První závod motokrosového mezinárodního misrovství Itálie se konal 27. února u města Ponte a Egola. Letos se v Itálii závodí o tisíce Euro, ale systém závodů byl změněn, takže 16 kvalifikovaných jezdců z třídy MX1a 16 z MX2 a 8 z jízd poslední šance jsou spojeni do jedné třídy pod názvem Elite, ale bodováno je v obou jízdách všech čtyřicet jezdců (vítěz získá 120 bodů, druhý 100, třetí 80, 65,60,... ,40,34,32,30,...,26,25,...1). Nejlepším českým jezdcem byl na prvním závodě Italského mistrovství Petr Smitka, který skončil 22. (29.-19.) (8. nejlepší jezdec jedoucí na 250-4T). Martin Michek skončil na 23. místě (26.-22.). Jiří Čepelák skončil celkově na 30. místě (27.-29.). Michal Kadleček skončil v první jízdě na 17. místě, ale druhou jízdu nedokončil, akže v celkovém pořadí skončil na 32. místě.

>>

Smitka a Michek nejlepší Češi v kvalifikacích na první italský závod

27.02.2011 12:41

První italský závod již má za sebou kvalifikace říd MX1 a MX2 a v obou vyhrái jezdci sedlající KTM. V MX1 vyhrál Antonio Cairoli a ve třídě MX2 při absenci Kena Roczena připadlo vítězství v kvalifikaci Jeffreyemu Herlingsovi. Na 14. místě v kvalifikaci MX2 skončil Petr Smitka a 15. v kvalifikaci MX1 skončil Martin Michek a oba tak postoupily přímo do závodu. V závodu poslední šance si postup do závodu vyjeli Jiří Čepelák a Michal Kadleček. Postavení na startu dvou jízd spojených tříd (MX1+MX2) tak bude: 1. Herlings, 2. Cairoli, 3. Paulin, .. 27. Smitka, 30. Michek, 38. Kadleček, 39. Čepelák. Kvalifikací z českých jezdců neprošli Marek Sukup, František Smola a Petr Bartoš.

>>

Deset Čechů pojede o velké peníze v Itálii

25.02.2011 17:54
Již se na internetu objevila startovní listina prvního závodu Mezinárodního Mistrovství Itálie 2011, který se pojede 27. února v Ponta a Egola. Velké odměny pro vítěze přilákaly hodně kvalitních jezdců a hned deset českých jezdců se objevý v hlavních třídách - 8 v MX1 a 2 v MX2. Ve třídě MX1 se představí s číslem 44 Martin Žerava na Suzuki, s číslem 51 Jiří Čepelák na Yamaze, s číslem 67 Petr Michalec na Hondě, s číslem 70 Petr Bartoš na KTM, s číslem 101 Michal Kadleček na Husabergu, s číslem 134 Filip Neugebauer na Kawasaki, s číslem 201 František Smola na Suzuki a s číslem 232 Martin Michek na KTM. Českou republiku bude v italských MX2 reprezentovat s číslem 102 Petr Smitka na TM a s číslem 123 Marek Sukup na Kawasaki. Mezi největší aspiranty na titul v obou třídách budou patřit jezdci továrního týmu KTM (MX1 - Cairoli, Nagl; MX2 - Herlings, van Horebeek) a továrního týmu Yamahy (MX1 - Philippaerts, Frossard; MX2 - Paulin).
>>
1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Reportáže ze závodů MMČR

MMČR Kaplice 2010

28.08.2010 17:56

První jízdu MX2 začal holeshotem Josef Kulhavý. Po několika metrech šel do vedení Florent Richier, který si ve zbytku jízdy jen zvyšoval náskok. Ve čtvrtém kole se dostal František Smola před Kulhavého. Ve čtvrnáctém kole se porouchala převodovka na Smolově motocyklu a musel tak odstoupit. Na druhé místo se tak dostal Josef Kulhavý, za kterým probíhal souboj skupiny Szvoboda-Soldát-Romančík-Špičák. V posledním kole předjel Milan Špičák Benceho Szvobodu a dojel na třetím místě. Pořadí v cíli: 1. Richier, 2. Kulhavý, 3. Špičák, 4. Szvoboda, 5. Romančík, 6. Machtlinger, 7. Ringhofer, 8. Kosmák.
   První jízda MX3-OPEN začala holeshotem Martina Žeravy, za kterým jezdil Loic Leonce, Petr Bartoš a Jan Zaremba. Z konce první desítky postupoval vpřed Martin Michek. V sedmém kole se Martin Michek propracoval na druhou příčku za Martina Žeravu. Třetí jezdil Petr Bartoš. V patnáctém kole se změnilo pořadí na čele závodu, když se na první místo dostal Martin Michek. Pořadí první torjice se již nezměnilo a z boje o čtvrtou pozici vyšel nejlépe Mathias Walkner. Pořadí v cíli: 1. Michek, 2. Žerava, 3. Bartoš, 4. Walkner, 5. Leonce, 6. Čepelák, 7. Zaremba, 8. Obermair.

Druhá jízda MX2 začala s Tomášem Šimkem na prvním místě, což se až do konce jízdy nezměnilo... Druhý po startu jel Florent Richier a třetí Bence Szvoboda, který se v druhém kole dostal na druhé místo a na třetí místo před Richiera se ještě ve třetím kole posunul František Smola, který se v šestém kole po pádu. V sedmém kole byla jízda zastavena kvůli neprůjezdnosti tratě. Pořadí jízdy: 1. Šimko, 2. Szvoboda, 3. Smola, 4. Richier, 5. Kulhavý, 6. Špičák, 7. Machtlinger, 8. Haas. Vítězem závodu v Kaplici ve třídě MX2 se stal Florent Richier, který se tak při neúčasti Marka Sukupa stal Mistrem České Republiky ve třídě MX2
   Druhá jízda třídy MX3-OPEN se od startu nejlépe vydařila Petru Bartošovi, který bral holeshot, za ním jel na druhém místě Martin Žerava a třetí Loic Leonce. Krátce po startu se vyvořila hromadná kolize, která postihla i Martina Michka, který tak začínal ze zadních pozic. Ve třináctém kole se na první pozici před Petra Bartoše dostal Mathias Walkner. Pořadí v cíli: 1. Walkner, 2. Bartoš, 3. Leonce, 4. Čepelák, 5. Zaremba, 6. Michek, 7. Masařík, 8. Tesař. Vítězem závodu v Kaplici ve třídě MX3-OPEN se stal Mathias Walkner. Průběžné pořadí třídy MX3-OPEN vede před posledním závodem Jiří Čepelák s náskokem 49 bodů