Zahraniční motokrosové novinky

V Itálii vyhrál Philippaerts, Cairoli "až" čtvrtý

28.02.2011 08:07

Antonio Cairoli zaznamenal na prvním závodě Mistrovsví Itálie 2011 v Ponte a Egole svůj letošní evropský motokrosový debut, ale Cairoliádajako v loňské sezóněse nekonala. Antonio Cairoli sice vyhrál kvalifikační trénink, když svým časem na kolo nadělil Davidu Philippaertsovi 1,7 vteřiny, ale to bylo vše. V první jízdě dominoval David Philippaerts, když nadělil druhému Cairolimu necelou půl minutu. Třetí v první jízdě skončil Kevin Strijbos. V druhé jízdě skončil David Philippaerts až třetí, ale ztratil 10 vteřin na vítěze jízdy, kým nebyl nikdo jiný než Davidův týmový kolega Steven Frossard, a Antonio Cairoli dojel za avidem Philippaertsem na čtvrtém místě. Pořadí závodu tak bylo: 1. Philippaerts - 200 b., 2. Frossard - 180 b., 3. Strijbos - 180 b., 4. Cairoli - 165 b., což je i průběžné pořadí ltošního Mistrovství Itálie.

>>

Ve Francii vyhrál Steve Ramon

27.02.2011 18:23

Paralelně s prvním závodem mezinárodního motokrosového Mistrovství Itálie se jel ve francouzském Lacapelle Marival závod , kde se objevilo několik jmen často vídaných v Mistrovství Světa. Vítězem závodu se stal Steve Ramon (6.-3.-1.), druhý skončil Tommy Searle (3.-5.-2.)a třetí stál na stupních vítězů Clement Desalle (1.-2.-x). Hodně se mluví i o pádu a ztrátě koncentrace Shauna Simpsona, který si při tomto závodu naštěstí nepřivodil zranění, ale konečné deváté místo není výsledek, kterým by se mohl chlubit.

>>

Xavier Boog má zlomenou nohu

25.02.2011 17:34

Jak již každým okem se i letos podařilo nějakému jezdci Mistrovství světa říd MX1 a MX2 zranit na závodech ještě před startem samotného Mistroství Světa. Xavier Boog, který loni skončil v MX1 na celkovém sedmém místě a byl nejlepším nováčkem ve třídě MX1, upadl v sobotní kvalifikaci na závod ve Valenci. Následný rentgen zjistil, že má Xavier trhlinu v levé holenní kosti. Momentálně se mluví o týdnech rekonvalescence pro Xaviera, takže je zde reálná šance, že by mohl start Mistrovství Světa MX1 stihnout.

zdroj: motocrossplanet.com

>>
1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Reportáže ze závodů Mistrovství Světa

Reportáž MXoN 2010

27.09.2010 16:54

64. Motokros Národů se konal v termínu 25.-26. záží 2010 v americkém Lakewoodu. Oproti minulému roku, kdy se v sobotu tým USa šetřil nastoupil do sobotních tréninků a kvalifikací na 100%. Výjimkou byla kvalifikace MX1, kde vyhrál Antonio Cairoli o šest vteřin před Australanem Brett Metcalfem, za kterým dojel těsně třetí Gautier Paulin, Ryan Dungey čtvrtý. Ve třídě MX2 vyhrál kvalifikaci Američan Trey Canard, kterého tři kola před koncem předjel Ken Roczen, ale v posledním kole Roczen zachyboval a pustil před sebe Canarda. Kvalifikaci OPEN vyhrál Američan Andrew Short o 9 vteřin před Novozélanďanem Townleyem.

První jízda (MX1+MX2) začala vskutku nečekaným holeshotem Jonathana Barragana, který dokonce i jedno kolo odjel ve vedení, ale pak se usadil na chvostu vedoucí trojice Dungey-Cairoli-Metcalfe-Barragan. V pátém kole odstoupil do té doby sedmý Marvin Musquin, což byla pro Francii velká rána, ačkoliv se jeden nejhorší výsledek u každého týmu škrtá. Vedoucí čtveřice se v půlce jízdy roztrhala na dvojici Dungey-Cairoli, třetí Metcalfe a čtvrtý Barragan měli mezi sebou velké rozestupy. V závěru jízdy se čekalo na lasický útok Antonia Cairoliho, který ovšem ztrácel veřinu na kolo na vedoucího Dungeyho a tak se již pořadí vpředu nezměnilo: 1. Dungey, 2. Cairoli, 3. Metcalfe, 4. Barragan, 5. Paulin, 6. Roczen, 7. Ramon, 8. Wilson. Pořadí týmů po první jízdě bylo: 1. USA - 13 bodů, 2. Německo - 20 bodů, 3. Belgie - 20 bodů.

Druhá jízda (MX2+OPEN) se nesla po startu v americkém duchu, když holeshot získal Andrew Short, ale ten již ve třetím kole upadl a propadl se až do třetí desítky. Francie stačila v prvním kole zažít šok, když Marvin Musquin odsoupil opět pro technickou závadu, což znamenalo, že Francie již neměla naději na pódiové umístění. Ovšem v druhém kole se do vedení dostal Ken Roczen a při pátém místě Maxe Nagla, to posunovalo Německo v průběném pořadí národů do čela před USA. V pátém kole se dostal do vedení Ben Townley, který předjel Kena Roczena, který se v 11. kole posunul ještě o pozici níže, když jej předjel Portoričan Kyle Regal. Pořadí v cíli jízdy bylo: 1. Townley, 2. Regal, 3. Roczen, 4. Desalle, 5. Nagl, 6. Wilson, 7. Canard, 8. Anderson. Průběžné pořadí národů se po této jízdě změnilo: 1. Německo - 28 bodů, 2. USA - 33 bodů, 3. Belgie - 34 bodů.

Třetí jízda (MX1+OPEN) začala tak jak si Američtí fanoušci přáli, holeshot získal Short a záda mu kryl Dungey. Němci odstartovali v druhé desítce, což by znamenalo, že by triumf připadl USA, navíc Max Nagl ještě v prvním kole spadl a odstoupil, navíc od Marcuse Schiffera se z 18. místa nedaly čekat zázraky. Ve čtvrtém kole se pořadí první dvojice prohodilo a dokonce v šestém kole se na druhé místo dostal do té doby třetí Ben Townley, který ovšem po dvou kolech upadl a odstoupil. Ke konci jízdy se začal projevovat Anonio Cairoli, kterému se nepodařil start a z 10. pozice se nakonec probil až na čtvrtou pozici. Pořadí v cíli jízdy: 1. Dungey, 2. Short, 3. Desalle, 4. Cairoli, 5. Metcalfe, 6. Ramon, 7. Boog, 8. Tonus. Pořadí národů: 1. USA - 23 bodů, 2. Belgie - 30 bodů, 3. Německo - 44 bodů.