Zahraniční motokrosové novinky

V Itálii vyhrál Philippaerts, Cairoli "až" čtvrtý

28.02.2011 08:07

Antonio Cairoli zaznamenal na prvním závodě Mistrovsví Itálie 2011 v Ponte a Egole svůj letošní evropský motokrosový debut, ale Cairoliádajako v loňské sezóněse nekonala. Antonio Cairoli sice vyhrál kvalifikační trénink, když svým časem na kolo nadělil Davidu Philippaertsovi 1,7 vteřiny, ale to bylo vše. V první jízdě dominoval David Philippaerts, když nadělil druhému Cairolimu necelou půl minutu. Třetí v první jízdě skončil Kevin Strijbos. V druhé jízdě skončil David Philippaerts až třetí, ale ztratil 10 vteřin na vítěze jízdy, kým nebyl nikdo jiný než Davidův týmový kolega Steven Frossard, a Antonio Cairoli dojel za avidem Philippaertsem na čtvrtém místě. Pořadí závodu tak bylo: 1. Philippaerts - 200 b., 2. Frossard - 180 b., 3. Strijbos - 180 b., 4. Cairoli - 165 b., což je i průběžné pořadí ltošního Mistrovství Itálie.

>>

Ve Francii vyhrál Steve Ramon

27.02.2011 18:23

Paralelně s prvním závodem mezinárodního motokrosového Mistrovství Itálie se jel ve francouzském Lacapelle Marival závod , kde se objevilo několik jmen často vídaných v Mistrovství Světa. Vítězem závodu se stal Steve Ramon (6.-3.-1.), druhý skončil Tommy Searle (3.-5.-2.)a třetí stál na stupních vítězů Clement Desalle (1.-2.-x). Hodně se mluví i o pádu a ztrátě koncentrace Shauna Simpsona, který si při tomto závodu naštěstí nepřivodil zranění, ale konečné deváté místo není výsledek, kterým by se mohl chlubit.

>>

Xavier Boog má zlomenou nohu

25.02.2011 17:34

Jak již každým okem se i letos podařilo nějakému jezdci Mistrovství světa říd MX1 a MX2 zranit na závodech ještě před startem samotného Mistroství Světa. Xavier Boog, který loni skončil v MX1 na celkovém sedmém místě a byl nejlepším nováčkem ve třídě MX1, upadl v sobotní kvalifikaci na závod ve Valenci. Následný rentgen zjistil, že má Xavier trhlinu v levé holenní kosti. Momentálně se mluví o týdnech rekonvalescence pro Xaviera, takže je zde reálná šance, že by mohl start Mistrovství Světa MX1 stihnout.

zdroj: motocrossplanet.com

>>
1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Reportáže ze závodů Mistrovství Světa

Reportáž Lierop 2010

04.09.2010 18:09

Předposlední závod Mistrovství Světa tříd MX1 a MX2 se konal - na jedné z fyzicky nejnáročnějších tratí na Světě - v nizozemském Lieropu. Ve třídě MX2 se tréninky nejlépe dařily dvojici Musquin-Paulin, ale v kvalifikaci jim narušil revír Ken Roczen, který by nebýt pádu vyhrál, takto ovšem prohrál v cíli s Gautierem Paulinem o 4 desetiny. Třetí v kvalifikaci skončil Joel Roelants. Martin Michek jezdil v trénincích časy kolem 30. místa, ale v kvalifikaci to dlouho vypadalo na 25. místo ovšem ke konci se propadl na 28. místoVe třídě MX1 byla sobota velmi jezdecky vyrovnaná, kvalifikaci vyhrál Max Nagl o 16 vteřin před Davidem Philippaertsem a Ruiem Goncalvesem.

První jízda MX2 začala holeshotem Marvina Musquina, který ovšem po chybě pustil ještě v prvním kole na první místo Kena Roczena. Martin Michek odstartoval na hranici třetí a čtvrté desíky, ovšem ve čtvrtém kole z poslední pozice odstoupil. V druhém kole se na druhé místo před Marvina Musquina posunul Gautier Paulin, který začal stahovat vedoucího Kena Roczena, ale ten v šestém kole odstoupil pro technickou poruchu a v tu chvíli měl již Marvin Musquin titul Mistra Světa napůl v kapse. V desátém kole ještě posunul Joel Roelants Marvina Musquina na třetí pozici, ale to nic na letošním titulu Marvina Musquina neměnilo. Pořadí v cíli: 1. Paulin, 2. Roelants, 3 . Musquin, 4. Simpson, 5. Frossard, 6. Tonus, 7. Kullas, 8. Triest, 37. Michek. Tyto výsledky tedy znamenají, že Marvin Musquin je Mistr Světa ve třídě MX2 pro rok 2010.
   První jízda MX1 byla one-man show Maxe Nagla, který získal holeshot a zbytek jízdy strávil na prvním místě. Druhý po startu byl Steve Ramon a na třetím mísě jezdil Rui Goncalves. Špatný úvod jízdy zaznamenal Antonio Cairoli, který po prvním kole byl na 19. místě, ovšem mnohem hůře začal Clement Desalle, který po startu upadl (o tomto víkendu již podruhé, poprvé upadl v kvalifikaci) a začínal s velkou ztrátou z posledního místa. Ještě v prvním kole se na třetí pozici dostal Marc De Reuver, který zde ovšem vydržel jen do 9. kola, kdy jej předjel Tanel Leok, kterého o kolo později předjel Antonio Cairoli. V nájezdu do 16. kola se na druhého Ramona dotáhl Antonio Cairoli a v polovině kola jej předjel, ale o kolo později udělal CAiroli chybu a Ramon jej předjel zpět, ovšem do cíle se stihl Antonio Cairoli vrátit zpět na druhé místo a kdyby se jelo ještě o kolo více, tak by nejspíše předjel i Maxe Nagla, na kterého ztratil dvě a půl vteřiny. Pořadí v cíli: 1. Nagl, 2. Cairoli, 3. Ramon, 4. Leok, 5. Philippaerts, 6. De Dycker, 7. Goncalves, 8. De Reuver.

Druhá jízda MX2 začala jako ta první - Marvin Musquin získal holeshot a na druhé místo se dostal Ken Roczen. O třetí místo bojovala dvojice Roelants-Paulin, ale ve třetím kole již uzmul třetí místo Gautier Paulin. Martin Michek se připletl na strtu do hromadné kolize, ovšem v 11. kole z 27. pozice odstoupil. Ve druhém kole se do vedení dostal Ken Roczen, který již nebyl zastaven žádnou technickou závadou a dojel si v poklidu pro vítězství. O druhé místo byl zajímavý boj v posledním kole, ovšem Marvin Musquin si druhé místo o půl vteřiny udržel. Pořadí v cíli: 1. Roczen, 2. Musquin, 3. Paulin, 4. Roelants, 5. Kullas, 6. Osbourne, 7. Simpson, 8. Tonus. Vítězem MX2 GP Beneluxu se stal Gautier Paulin. Mistrem Světa ve třídě MX2 je Marvin Musquin.
   Druhá jízda MX1 začala holeshotem Antonia Cairoliho, který si jel po zbytek jízdy v poklidu na prvním místě, na druhém místě jel Steve Ramon a třetí jezdil Rui Goncalves. Ve třetím kole se na čele ustálila trojice KTM Cairoli-Goncalves-Nagl, ale to narušil v šestém kole Steve Ramon, který předjel Maxe Nagla. Pořadí první čtveřice se již don cíle nezměnilo. Pořadí v cíli: 1. Cairoli, 2. Goncalves, 3. Ramon, 4. Nagl, 5.Philippaerts, 6. De Reuver, 7. Leok, 8. Guarnieri. Vítězem MX1 GP Beneluxu se stal Antonio Cairoli, který je již od minulého závodu jistým Mistrem Světa.