Zahraniční motokrosové novinky

V Itálii vyhrál Philippaerts, Cairoli "až" čtvrtý

28.02.2011 08:07

Antonio Cairoli zaznamenal na prvním závodě Mistrovsví Itálie 2011 v Ponte a Egole svůj letošní evropský motokrosový debut, ale Cairoliádajako v loňské sezóněse nekonala. Antonio Cairoli sice vyhrál kvalifikační trénink, když svým časem na kolo nadělil Davidu Philippaertsovi 1,7 vteřiny, ale to bylo vše. V první jízdě dominoval David Philippaerts, když nadělil druhému Cairolimu necelou půl minutu. Třetí v první jízdě skončil Kevin Strijbos. V druhé jízdě skončil David Philippaerts až třetí, ale ztratil 10 vteřin na vítěze jízdy, kým nebyl nikdo jiný než Davidův týmový kolega Steven Frossard, a Antonio Cairoli dojel za avidem Philippaertsem na čtvrtém místě. Pořadí závodu tak bylo: 1. Philippaerts - 200 b., 2. Frossard - 180 b., 3. Strijbos - 180 b., 4. Cairoli - 165 b., což je i průběžné pořadí ltošního Mistrovství Itálie.

>>

Ve Francii vyhrál Steve Ramon

27.02.2011 18:23

Paralelně s prvním závodem mezinárodního motokrosového Mistrovství Itálie se jel ve francouzském Lacapelle Marival závod , kde se objevilo několik jmen často vídaných v Mistrovství Světa. Vítězem závodu se stal Steve Ramon (6.-3.-1.), druhý skončil Tommy Searle (3.-5.-2.)a třetí stál na stupních vítězů Clement Desalle (1.-2.-x). Hodně se mluví i o pádu a ztrátě koncentrace Shauna Simpsona, který si při tomto závodu naštěstí nepřivodil zranění, ale konečné deváté místo není výsledek, kterým by se mohl chlubit.

>>

Xavier Boog má zlomenou nohu

25.02.2011 17:34

Jak již každým okem se i letos podařilo nějakému jezdci Mistrovství světa říd MX1 a MX2 zranit na závodech ještě před startem samotného Mistroství Světa. Xavier Boog, který loni skončil v MX1 na celkovém sedmém místě a byl nejlepším nováčkem ve třídě MX1, upadl v sobotní kvalifikaci na závod ve Valenci. Následný rentgen zjistil, že má Xavier trhlinu v levé holenní kosti. Momentálně se mluví o týdnech rekonvalescence pro Xaviera, takže je zde reálná šance, že by mohl start Mistrovství Světa MX1 stihnout.

zdroj: motocrossplanet.com

>>
1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Reportáže ze závodů Mistrovství Světa

Reportáž Loket 2010

13.08.2010 16:11

Dvanáctý závod Mistrovství Světa tříd MX1 a MX2 se konal v Lokti nad Ohří u příležitosti MX1 & MX2 GP České Repuibliky. Sobotní program byl poznamenán nepřízní počasí, a tak se nekonaly kvalifikační jízdy, ale pouze se předkvalifikační tréninky změnily na měřené tréninky, podle kterých se pak jezdci řadili na start. Měřený trénink MX2 vyhrál Steven Frossard, který měl své nejrychleší kolo o dvě destiny rychlejší než Marvin Musquin. Martin Michek zajel 14. nejrychlejší kolo. Ve třídě MX1 vyhrál měřený trénink Clement Desalle, který měl své nejrychlejší kolo skoro o vteřinu rychlejší než druhý Tanel Leok. Filip Neugebauer skončil na 31. a František Smola na 37. místě v měřeném tréninku.

První jízda MX2 začala holeshotem Kena Roczena, který po zbytek závodu ukazoval záda ostatním. Na druhé místo se po startu dostal Shaun Simpson, za kterým na třetím místě jel Jeffrey Herlings. Marvin Musquin po (na jeho poměry) špatném startu jezdil až okolo páté pozice. Martin Michek předvedl start na hranici první a druhé desítky a cílem prvního kola projel na 14. pozici. V průběhu jízdy si Ken Roczen vyjel skoro půlminutový náskok na druhého Shauna Simpsona, kterého v 12. kole předjel Marvin Musquin, který na něj v cíli ztratil přes půl minuty. Martin Michek se propracoval na 13. pozici, na které i přes pád dojel. Pořadí v cíli: 1. Roczen, 2. Musquin, 3. Herlings, 4. van Horebeek, 5. Simpson, 6. Paulin, 7. Charlier, 8. Tonus, 13. Michek.
   První jízda MX1 odstartovala holeshotem Antonia Cairoliho, se kterým držel krok jen druhý Tanel Leok. Na třetí místo se po výborném startub dostal Nicolas Aubin, za kterým se držela skupina Bobryshev-Strijbos-Philippaerts-Ramon. Filip Neugebauer projížděl po prvním kole na 17. pozici, František Smola jezdil na 20. místě. Vedoucí duo Cairoli-Leok již v půlce jízdy ujelo zbytku jezdeckého pole a dokonce v 11. kole předjel Tanel Leok Antonia Cairoliho, který pak ještě v závěru jízdy zkoušel získat první pozici zpět, ale Leok Cairolimu nedal prostor. O třetí místo se během jízdy rozpoutal velký souboj mezi Philippaertsem a Desallem, třetí místo nakonec získal Clement Desalle. Filip Neugebauer se v průběhu jízdy dostal až na 15. pozici, ale pak byl předjt Kevinem Strijbosem, Tomem Churchem a Jonathanem Barraganem a v cíli se musel spokojit v 18. místem. František smola ze začátku osciloval kolem 20. pozice, ale v cíli dojel na 25. pozici, se ztrátou minuty na 20. místo. Pořadí v cíli: 1. Leok, 2. Cairoli, 3. Desalle, 4. Philippaerts, 5. Nagl, 6. Ramon, 7. Pourcel, 8. Aubin, 18. Neugebauer, 25. Smola.

Druhá jízda MX2 se po startu rozjížděla pod taktovkou Marvina Musquina, za kterým jel Gautier Paulin. Černého petra si na startu tentokráte "vytáhl" Ken Roczen, který se z páté pozice dotahoval na Marvina Musquina. Martin Michek odstartoval na 11. pozici, na které většinu závodu jezdil. Ještě v prvním kole se srazil Jeffrey Herlings a Christophe Charlier. V sedmém kole se dostal do vedení Ken Roczen, jenže o kolo později již bylo vše zpět, ale Ken Roczen nepřestával útočit. V cíli nakonec o půl vteřiny vyhrál Marvin Musquin před Kenem Roczenem. Martin Michek byl předjet Harri Kullasem a Alessandrem Lupinem a tak dojel do cíle na 13. pozici. Pořadí v cíli: 1. Musquin, 2. Roczen, 3. Paulin, 4. Frossard, 5. van Horebeek, 6. Simpson, 7. Tonus, 8. Osborne, 13. Michek. Vítězem MX2 GP České Republiky se stal Marvin Musquin, který vede s 527 body šampionát MX2 s náskokem 78 bodů.
   Druhá jízda MX1 nejlépe začala pro Antonia Cairoliho, který získal holeshot. Na druhé místo se dostal Clement Desalle a třetí jel Evgeny Bobryshev. Po startu jel František Smola na 18. pozici a Filip Neugebauer jezdil dvacátý. V průběhu jízdy se několikrát schylovalo k útoku Clementa Desalleho na Antonia Cairoliho, ale ten si do cíle dovezl náskok tří vteřin. Na třetí místo se v závěru probojoval Steve Ramon. Filip Neugebauer se v průběhu jízdy propracoval až na 17. pozici, ale dvě kola před koncem byl nucen kvůli technické závadě odstoupit. František Smola dokončil jízdu na 23. pozici se ztrátou půl minuty na 20. pozici. Pořadí v cíli: 1. Cairoli, 2. Desalle, 3. Ramon, 4. Nagl, 5. Leok, 6. Strijbos, 7. Bobryshev, 8. Goncalves, 23. Smola. Vítězem MX1 GP České Republiky se stal Antonio Cairoli, který vede šampionát MX1 s 531 body o 84 bodů před Clementem Desallem.