Zahraniční motokrosové novinky

V Itálii vyhrál Philippaerts, Cairoli "až" čtvrtý

28.02.2011 08:07

Antonio Cairoli zaznamenal na prvním závodě Mistrovsví Itálie 2011 v Ponte a Egole svůj letošní evropský motokrosový debut, ale Cairoliádajako v loňské sezóněse nekonala. Antonio Cairoli sice vyhrál kvalifikační trénink, když svým časem na kolo nadělil Davidu Philippaertsovi 1,7 vteřiny, ale to bylo vše. V první jízdě dominoval David Philippaerts, když nadělil druhému Cairolimu necelou půl minutu. Třetí v první jízdě skončil Kevin Strijbos. V druhé jízdě skončil David Philippaerts až třetí, ale ztratil 10 vteřin na vítěze jízdy, kým nebyl nikdo jiný než Davidův týmový kolega Steven Frossard, a Antonio Cairoli dojel za avidem Philippaertsem na čtvrtém místě. Pořadí závodu tak bylo: 1. Philippaerts - 200 b., 2. Frossard - 180 b., 3. Strijbos - 180 b., 4. Cairoli - 165 b., což je i průběžné pořadí ltošního Mistrovství Itálie.

>>

Ve Francii vyhrál Steve Ramon

27.02.2011 18:23

Paralelně s prvním závodem mezinárodního motokrosového Mistrovství Itálie se jel ve francouzském Lacapelle Marival závod , kde se objevilo několik jmen často vídaných v Mistrovství Světa. Vítězem závodu se stal Steve Ramon (6.-3.-1.), druhý skončil Tommy Searle (3.-5.-2.)a třetí stál na stupních vítězů Clement Desalle (1.-2.-x). Hodně se mluví i o pádu a ztrátě koncentrace Shauna Simpsona, který si při tomto závodu naštěstí nepřivodil zranění, ale konečné deváté místo není výsledek, kterým by se mohl chlubit.

>>

Xavier Boog má zlomenou nohu

25.02.2011 17:34

Jak již každým okem se i letos podařilo nějakému jezdci Mistrovství světa říd MX1 a MX2 zranit na závodech ještě před startem samotného Mistroství Světa. Xavier Boog, který loni skončil v MX1 na celkovém sedmém místě a byl nejlepším nováčkem ve třídě MX1, upadl v sobotní kvalifikaci na závod ve Valenci. Následný rentgen zjistil, že má Xavier trhlinu v levé holenní kosti. Momentálně se mluví o týdnech rekonvalescence pro Xaviera, takže je zde reálná šance, že by mohl start Mistrovství Světa MX1 stihnout.

zdroj: motocrossplanet.com

>>
1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Reportáže ze závodů Mistrovství Světa

Motokros Národů 2009 - Franciacorta

07.01.2010 15:15

Antonio Cairoli     Úplně poslední závod letošního mistrovství světa, což jak je již zvykem Motokros Národů, se letos jel v italské Franciacortě. Dopolední výsledky ze soboty řadily naši reprezentaci na teoretickou 16. pozici. Sobotní kvalifikace MX1 ovšem vyvrátila úplně vše, jelikož Martin Michek v 5. kole spadnul a nemohl nastartovat motocykl a kolo si tak natáhl přes pět minut (normální kolo se jezdí okolo 2:10), Martin tak dojel na 32. pozici se ztrátou dvou kol (teoreticky podle časů měl na 15. místo). Kvalifikaci MX1 vyhrál Antonio Cairoli, druhý Clement Desalle, třetí Chad Reed, Ryan Dungey pátý. Kvalifikaci MX2 vyhrál Marvin Musquin, druhý skončil David PhilippaertsTommy Searle, třetí Joel Roelants, osmý Jake Wiemer. Petr Smitka odstartoval na konci první desítky, ale v průběhu rozjížďky se propadl až na 20. místo, ke konci zrychlil a v cíli mu to vyneslo 18. místo. Kvalifikace OPEN skončila vítězně pro Davida Philippaertse, druhý skončil Gautier Paulin, třetí Steve Ramon, pátý Ivan TedescoFilip Neugebauer po dobrém začátku okolo 15. pozice ve 4. kole odstoupil se zlomeninou (některé) kůstky v ruce.
     B-finále začalo skvěle pro Tomáše Bučence, který získal holeshot, ale pak se jen propadal, Martin a Petr odstartovali na konci první desítky. Do vedení se na delší dobu dostal Matěvž Irt, kterého ovšem svýmy výsledky za 25. místem nepodporovali 50 000 diváků!týmový kolegové. Do vedení se v půlce dostal Kanaďan Dean Wilson, ale Kanada trpěla stejnou ztrátou jako naše reprezentace, takže postup byl při odstoupení i dalšího jezdce nemožný. Pořadí v cíli tedy bylo: 1. Wilson (CAN), 2. Bobryshev (RUS), 3. Michek, 4. G. Schmidinger (AUT), 5. Barr (IRL), Crockard (IRL), 9. Kohút (SVK), 11. Smitka, 13. Bučenec (SVK). To znamenalo, že postupujícím týmem je Irsko, jelikož i zde se nejorší výsledek škrtal, takže Irsko získalo 11 bodů a naše reprezentrace 14 bodů.
     První jízda (Třídy MX1+MX2) byla od startu soubojem dua Cairoli - Reed. Antonio Cairoli uzmul holeshot, ale ještě v průběhu prvního kola se na první místo Antonio Cairoli a Chad Reeddostal Chad Reed, ale toto kolo na prvním místě nedokončil, jelikož jej předjel Antonio Cairoli, který byl celou jízdu pod tlakem, ale Reeda na už první místo nepustil. Na třetím místě jel do půlky jízdy Jonathan Barragan, který ale spadl a propadl se, na třetím místě do cíle dojel Ryan Dungey. Celá trojice jela třídu Mx1, nejlepší z MX2 byl na 7. místě Tommy Searle, 8. Jake Wiemer, 10. Ken Roczen. Po prvních jízdách tak do průběžného vedení se dostal tým USA s 11 body, druhá Itálie 17 bodů, třetí Velká Británie 18 bodů.
Gautier Paulin      Druhá jízda (třídy MX2+OPEN) začala velmi nečekaným holeshotem Scotta Columba, který na první pozici nevydržel dlouho, jelikož na první místo se dostal Gautier Paulin, který nakonec vyhrál. Druhý douho jezdil Ivan Tedesco, který ovšem v posledním kole prohrál souboj s Davidem Philippaertsem, který nakonec skončil druhý. Třetí Ivan Tedesco. Velmi dobře odstartoval Davide Guarnieri, který se ovšem srazil ve vzduchu s Michaelem Byrnem a závod tak pro oba skončil. Mezi MX2 si nejlépe vedli 5. Marvin Musquin, 8. Ken Roczen, 9. Bryan Metcalfe. Do průběžného vedení se tak dostala Francie s 25 body, druhá je Belgie s 37 body a třetí USA s 39 body.
     Poslední jízda (třídy OPEN+MX1) byla jednou z nejabsurdnějších jízd v historii, jelikož již na startovní rovince se dostal Antonio Cairoli do hromadné havárie, ze které vyšel Tony (po vlastních) a jeho motorka ve tvaru jízdy neschopného rohlíku, takže tam určitě padlo několik italských sprostých slov. Aby toho nebylo málo, tak v prvním kole se vytvořila ještě jedna hromadná havárie, která postihla jezdce jako Paulin, Desalle, Reed... Takže na prvním místě projel cílm prvního kola Jonathan Barragan, druhý Ryan Dungey, třetí Steve Ramon, čtvrtý Steven Frossard. Ryan Dungey se v následujících kolech dostal před Jonathana Barragana, a již dojel na prvním místě do cíle. Stupně vítězůDruhý skončil Steve Ramon, třetí David Philippaerts. čtvrtý Jonathan Barragan, 5. Steven Frossard, 7. Ivan Tedesco. Takže pro změnu letos opět vyhrálo družstvo USA, druhá skončila Francie a třetí Belgie. V pořadí mezi jezdci MX1 skončil první Ryan Dungey, druhý Joshua Coppins, třetí Chad Reed. V pořadí mezi jezdci MX2 skončil první Marvin Musquin, druhý Ken Roczen, třetí Tyla Rattray. V pořadí mezi jezdci OPEN skončil první David Philippaerts, druhý Steve Ramon, třetí Ivan Tedesco.