Zahraniční motokrosové novinky

V Itálii vyhrál Philippaerts, Cairoli "až" čtvrtý

28.02.2011 08:07

Antonio Cairoli zaznamenal na prvním závodě Mistrovsví Itálie 2011 v Ponte a Egole svůj letošní evropský motokrosový debut, ale Cairoliádajako v loňské sezóněse nekonala. Antonio Cairoli sice vyhrál kvalifikační trénink, když svým časem na kolo nadělil Davidu Philippaertsovi 1,7 vteřiny, ale to bylo vše. V první jízdě dominoval David Philippaerts, když nadělil druhému Cairolimu necelou půl minutu. Třetí v první jízdě skončil Kevin Strijbos. V druhé jízdě skončil David Philippaerts až třetí, ale ztratil 10 vteřin na vítěze jízdy, kým nebyl nikdo jiný než Davidův týmový kolega Steven Frossard, a Antonio Cairoli dojel za avidem Philippaertsem na čtvrtém místě. Pořadí závodu tak bylo: 1. Philippaerts - 200 b., 2. Frossard - 180 b., 3. Strijbos - 180 b., 4. Cairoli - 165 b., což je i průběžné pořadí ltošního Mistrovství Itálie.

>>

Ve Francii vyhrál Steve Ramon

27.02.2011 18:23

Paralelně s prvním závodem mezinárodního motokrosového Mistrovství Itálie se jel ve francouzském Lacapelle Marival závod , kde se objevilo několik jmen často vídaných v Mistrovství Světa. Vítězem závodu se stal Steve Ramon (6.-3.-1.), druhý skončil Tommy Searle (3.-5.-2.)a třetí stál na stupních vítězů Clement Desalle (1.-2.-x). Hodně se mluví i o pádu a ztrátě koncentrace Shauna Simpsona, který si při tomto závodu naštěstí nepřivodil zranění, ale konečné deváté místo není výsledek, kterým by se mohl chlubit.

>>

Xavier Boog má zlomenou nohu

25.02.2011 17:34

Jak již každým okem se i letos podařilo nějakému jezdci Mistrovství světa říd MX1 a MX2 zranit na závodech ještě před startem samotného Mistroství Světa. Xavier Boog, který loni skončil v MX1 na celkovém sedmém místě a byl nejlepším nováčkem ve třídě MX1, upadl v sobotní kvalifikaci na závod ve Valenci. Následný rentgen zjistil, že má Xavier trhlinu v levé holenní kosti. Momentálně se mluví o týdnech rekonvalescence pro Xaviera, takže je zde reálná šance, že by mohl start Mistrovství Světa MX1 stihnout.

zdroj: motocrossplanet.com

>>
1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Reportáže ze závodů Mistrovství Světa

Reportáž Campo Grande 2010

22.08.2010 16:36

Třináctý závod Mistrovství Světa tříd MX1 a MX2 se jel v Brazílii. Již druhým rokem se konají závody v Brazílii a již druhým rokem je účast pravidelných účastníků na tomto závodu mizivá. Ve třídě MX2 byla celá sobota v réžii Marvina Musquina, který vyhrál všechny tréninky a nakonec i kvalifikaci. Druhý v kvalifikaci MX2 skončil Gautier Paulin a třetí Jeremy van Horebeek. Sobotu ve třídě MX1 se nejcvíce dařilo Antoniu Cairolimu, který vyhrál všechny tréninky, ale v kvalifikaci mu vítězství uteklo o tři desetiny sekundy, když kvalifikaci vyhrál David Philippaerts a třetí skončil Clement Desalle.

První jízda MX2 byla od startu bitvou mezi Marvinem Musquinem a Kenem Roczenem. Za vedoucí dvojicí jn na třetím místě Harri Kullas. Ve třetím kole se dostal na veoducí pozoci Ken Roczen, ale v osmém kole se dostal zpět na první pozici Marvin Musquin, ale ten po dvou kolech byl opět vystřídán Knem Roczenem, který si nakonec dovezl na první místě do cíle náskok 23 vteřin. Na třetí pozici se se mezitím dostal Arnaud Tonus, který na třetím místě dojel do cíle. Pořadí v cíli: 1. Roczen, 2. Musquin, 3. Tonus, 4. Osborne, 5. Kullas, 6. van Horebeek, 7. Roelants, 8. Charlier.
   První jízda MX1 byla od první zatáčky záležitostí Davida Philippaertse, který využil toho, že jeho největší soupeři Clement Desalle a Antonio Cairoli odstartovali na 8. respektive 13. místě. Na druhé místo se po startu dostal Max Nagl a třetí Davide Guarnieri. Závody udělali Antonio Cairoli a Clement Desalle, kdy se postupně probojovali na 3. a 2. místo, ale v posledním kole se povedlo Cairolimu předjet Desalleho, který byl po průjezdu cílem víc než naštvaný. Pořadí v cíli: 1. Philippaerts, 2. Cairoli, 3. Desalleho, 4. Nagl, 5. Guarnieri, 6. Goncalves, 7. Ramon, 8. Leok.

Druhá jízda MX2 začla stejně jako ta púrvní, holeshot bral Musquin, ale hned za něj se v prvím kole pověsil Ken Roczen. Třetí v tu chvíli jezdil Gautier Paulin a čtvrtý Jeremy van Horebeek. Ve čtvrtém kole se dostal na třetí místo jeremy van Horebeek, ale vedoucí duo jezdilo stále beze změny s rozestupem tři vteřin. Ovšem ve 13. kole se dostal Ken Roczen před Marvina Musquina, který již nedokázal na Roczenův útok odpovědět a do cíle dojel se ztrátou18 vteřin. Pořadí v cíli: 1. Roczen, 2. Musquin, 3. Van Horebeek, 4. Paulin, 5. Frossard, 6. Tonus, 7. Roelants, 8. Charlier. Vítězem MX2 GP Brazílie se stal s 50 body Ken Roczen, který stáhl náskok v průběžném pořadí vedoucího Marvina Musquina na 72 bodů.
   Druhá jízda MX1 již mohla rozhodnout o letošním Mistru Světa, ale po startu se na prvním místě usadil Max Nagl, druhý jel David Philippaerts, třetí Clement Desalle a pátý Antonio Cairoli, což by v situaci letošního titulu Mistra Světa nic neřešilo. Již v druhém kole se dostal na prvím místo Clement Desalle, druhý jezdil Max Nagl a třetí Antonio Cairoli, který se ve čtvrtém kole dostal na druhé místo. V devátém kole ovšem Antonio Cairoli upadl a projížděl cílem devátého kola na čtvrtém místě.a jeho odstup za Clementem desallem se zvětšil o 14 vteřin. V 12. kole po pádu druhého Maxe Nagl se Antonio Cairoli dostal na druhé místo, ale stále ztrácel přes pět vteřin na vedoucího Desalleho. V polovině 16.kola se ovšem rozhodla Desalleho suzuki stávkovat a Antonio Cairčoli se dostal do vedení, což by v cíli při odstoupení Clementa Desalleho znamenalo zisk titulu. POřadí se do cíle již nezměnilo: 1. Cairoli, 2. Philippaerts, 3. Nagl, 4. Ramon, 5. Goncalves, 6. Boog, 7. Coppins, 8. Guarnieri. Vítězem MX1 GP Brazílie a Mistrem Světa ve třídě MX1 pro rok 2010 se tak stal Antonio Cairoli