Zahraniční motokrosové novinky

V Itálii vyhrál Philippaerts, Cairoli "až" čtvrtý

28.02.2011 08:07

Antonio Cairoli zaznamenal na prvním závodě Mistrovsví Itálie 2011 v Ponte a Egole svůj letošní evropský motokrosový debut, ale Cairoliádajako v loňské sezóněse nekonala. Antonio Cairoli sice vyhrál kvalifikační trénink, když svým časem na kolo nadělil Davidu Philippaertsovi 1,7 vteřiny, ale to bylo vše. V první jízdě dominoval David Philippaerts, když nadělil druhému Cairolimu necelou půl minutu. Třetí v první jízdě skončil Kevin Strijbos. V druhé jízdě skončil David Philippaerts až třetí, ale ztratil 10 vteřin na vítěze jízdy, kým nebyl nikdo jiný než Davidův týmový kolega Steven Frossard, a Antonio Cairoli dojel za avidem Philippaertsem na čtvrtém místě. Pořadí závodu tak bylo: 1. Philippaerts - 200 b., 2. Frossard - 180 b., 3. Strijbos - 180 b., 4. Cairoli - 165 b., což je i průběžné pořadí ltošního Mistrovství Itálie.

>>

Ve Francii vyhrál Steve Ramon

27.02.2011 18:23

Paralelně s prvním závodem mezinárodního motokrosového Mistrovství Itálie se jel ve francouzském Lacapelle Marival závod , kde se objevilo několik jmen často vídaných v Mistrovství Světa. Vítězem závodu se stal Steve Ramon (6.-3.-1.), druhý skončil Tommy Searle (3.-5.-2.)a třetí stál na stupních vítězů Clement Desalle (1.-2.-x). Hodně se mluví i o pádu a ztrátě koncentrace Shauna Simpsona, který si při tomto závodu naštěstí nepřivodil zranění, ale konečné deváté místo není výsledek, kterým by se mohl chlubit.

>>

Xavier Boog má zlomenou nohu

25.02.2011 17:34

Jak již každým okem se i letos podařilo nějakému jezdci Mistrovství světa říd MX1 a MX2 zranit na závodech ještě před startem samotného Mistroství Světa. Xavier Boog, který loni skončil v MX1 na celkovém sedmém místě a byl nejlepším nováčkem ve třídě MX1, upadl v sobotní kvalifikaci na závod ve Valenci. Následný rentgen zjistil, že má Xavier trhlinu v levé holenní kosti. Momentálně se mluví o týdnech rekonvalescence pro Xaviera, takže je zde reálná šance, že by mohl start Mistrovství Světa MX1 stihnout.

zdroj: motocrossplanet.com

>>
1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Reportáže ze závodů Mistrovství Světa

Reportáž Fermo 2010

11.09.2010 18:25

Poslední závod Mistrovství Světa tříd MX1 a MX2 se konal v Itálii u města Fermo. Ve třídě MX1 byly v sobotních tréninkzích hodně vidět dvě Kawasaki - Nicolas Aubin a Sebastien Pourcel. Kvalifikaci MX1 ovšem vyhrál David Philippaerts před Sebastienem Pourcelem a třetím Nicolasem Aubinem, čtvrtý skončil Antonio Cairoli. Ve třídě MX2 v sobotu jezdily nejrychlejší časy Marvin Musquin a Ken Roczen. Kvalifikaci MX2 vyhrál Ken Roczen před Marvinem Musquinem a třetím Jeremym van Horebeekem. Martin Michek jezdil v sobotu časy v první polovině třetí desítky, v kvalifikaci si vyjel 23. místo. Petr Smitka zajížděl časy okolo 30. pozice a v kvalifikaci si vyjel 31. místo. Za zmínku ze soboty rozhodně stojí, to že Steffi Laierová získala titul Mistryně Světa po první jízdě WMX, kde Jana Bártová skončila na skvělé 10. pozici.

První jízda MX2 začala holeshotem Marvina Musquina, ale ještě v prvním kole se před Musquina dostal Ken Roczen, který pak v cíli druhému Musquinovi nadělil 18 vteřin. Třetí od startu jezdil Jeremy van Horebeek. Martin Michek odstartoval na 14. pozici, Petr Smitka se pohyboval po startu okolo 30. pozice. Jediný větší souboj v průběhu jízdy se konal o čtvrté místo, kde nakonec Gautier Paulin předjel Arnauda Tonuse. Martin Michek dojel na 14. pozici do cíle, ačkoliv jej předjeli Lupino a Frossard, tak si posunem přes Shauna Simpsona a Matisse Karra pozici udržel. Petr Smitka odstoupil v 11. kole. Pořadí v cíli: 1. Roczen, 2. Musquin, 3. van Horebeek, 4. Paulin, 5. Roelants, 6. Roelants, 7. Lieb, 8. Osborne, 14. Michek, 35. Smitka.
   První jízda MX1 odstartovala nečekaně holeshotem Sebastiena Pourcela, před kterého se ještě v prvním kole dostal Clement Desalle, třetí jel David Philippaerts, čtvrtý Xavier Boog, pátý Steve Ramo. Antonio Cairoli odstartoval v hloubi pole a dokonce v průběhu jízdy odstoupil, jelikož jej po střetu bolela noha. Ještě v prvním kole upadl David Philippaerts po kontaktu se Sebastienem Pourcelem. První čtveřice Desalle-Pourcel-Boog-Ramon se v polovině jízdy sjela do rozmezí 3 vteřin a jeden souboj zstřídal druhý, až se do čela dostal Steve Ramon, který tuto jízdu vyhrál, na druhé místo se dostal Xavier Boog a třetí místo v posledním kole vybojoval Sebastien Pourcel. Pořadí v cíli: 1. Ramon, 2. Boog, 3. Pourcel, 4. Desalle, 5. Barragan, 6. Nagl, 7. Philippaerts, 8. Guarnieri. Po této jízdě se jistým vicemistrem Světa ve třídě MX1 stal Clement Desalle.

Druhá jízda MX2 vypadal zpočátku jako kopie první jízdy. Holeshot získal Marvin Musquin., ale v osmém kole jej předjel Ken Roczen, který již před sebe nikoho do cíle nepustil. Třetí po startu jezdil Jeremy van Horebeek, který ovšem ještě v prvním kole upadl a odstoupil. Na třetí pozici se tak dostal Gautier Paulin. Martin Michek odstartoval na 20. pozici, Petr Smitka odjížděl od startu uprostřed třetí desítky. V desátém kole se na třetí pozici před Paulina dostal Frossard, který se ovšem při odstoupení Marvina Musquina (nejspíše pro zranění ruky nebo zápěstí) v 15. kole posunul na druhou pozici. Martin Michek a Petr Smitka postupovali vzhůru pořadím, ale Petr Smitka po pádu v 9. kole ze slušné 23. pozice odstoupil. Pořadí v cíli: 1. Roczen, 2. Frossard, 3. Paulin, 4. Tonus, 5. Osborne, 6. Roelants, 7. Lieb, 8. Nicholls, 14. Michek, 30. Smitka. Vítězem MX2 GP se stal Ken Roczen, Martin Michek skončil na 14. pozici v závodě. Mistrem Světa MX2 je Marvin Musquin, 24. Michek - 38 bodů, 26. Smitka - 33 bodů.
   Druhá jízda MX1 odstartovala s Clementem Dessalem ve vedení, ovšem tentokráte nenastoupil do jízdy Antonio CAiroli, jelikož nechtěl riskovat zranění, před Motokrosem Národů, kterého se zůčastní. Druhý jel po startu MAx NAgl a třetí jel po startu ve své poslední jízdě své kariéry v MS Josh Coppins. Na třetí místo se ve třetím kole dostal Steve Ramon V průběhu jízdy se neustále dotahoval na vedoucího Desalla MAxNagl, kterému šlo o třetí místo v šampionátu, o které bojoval s Davidem Philippaertsem. Naglovi naděje nakonec v 19. kole zhatil Sebastien Pourcel, který se dostal na druhé místo, ovšem pro vítězství si dojel Clement Desalle. Pořadí v cíli: 1. Desalle, 2. Pourcel, 3. Nagl, 4. Ramon, 5.Boog, 6. Philippaerts, 7. Coppins, 8. Goncalves. Vítězem MX1 GP Itálie se stal Clement Desalle. Mistrem Světa ve třídě MX1 je Antonio Cairoli, 38. Neugebauer.